BİRLİK BAŞKANLARI ÇANKAYA KÖŞKÜ’NDE BAŞBAKAN İLE BULUŞTU

4947

TESK’e bağlı Birlik Başkanları Başbakan Binali Yıldırım ile Çankaya Köşkünde bir araya geldi.

Yurt çapındaki 81 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlarının katıldığı toplantıda Başbakan Yıldırım, Birlik Başkanlarına hitap etti.

İşini kaybeden esnafa destek olmak istediklerini söyleyen Başbakan Yıldırım, “Hiçbir esnafımızı mağdur etmeyeceğiz. İşini kaybeden esnafımıza ahilik fonu getiriyoruz. Böylece, sıkıntıya girip işyerini kapatmak zorunda kalan esnafa destek olacağız” dedi.

Yurt çapında tüm Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlarının katıldığı toplantıya katılan KÜTESOB Başkanı İbrahim Yiğit işini kaybeden esnafa Ahilik fonu kurulmasının son derece yararlı olduğunu belirterek “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın hassasiyetine minnet duyuyoruz. Ahilik fonu sayesinde bir çok esnafımız, evlerine ekmeklerini götürebilecek. Ahilik kültürü de bizlere bunu emrediyor. Komşusu siftah yapmadan kendiside siftah yapmak istemeyen esnafımızın özünde yardımlaşma ahlakı mevcuttur. Ahilik Fonu ise bu kültürü yeniden canlandırmak için önemli bir adım olacaktır. Başbakanımız başka müjdeler de vermiştir. Hem bankaların vereceği krediler, hem de devletin vereceği destekler, bütün bunların sağlıklı çalışması için esnafın sicilinin düzgün olması lazım. O veya bu nedenle sicili bozulmuş olan esnafa sicil affı getirileceği müjdesini aldık. Yine Başbakanımız KOSGEB kanalıyla verilecek kredi faiz desteklerinin devam edeceğini, şartları uyan tüm esnafın bu desteklerden faydalanacağını müjdeledi. Bunlar esnafımız için önemli gelişmelerdir. Başbakanımızın hassasiyeti için tüm esnaf ve sanatkarımız adına kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz,” diye konuştu.